ÇORUM SUNGURLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ERYİĞİT’İN 2017 -2018 EĞİTİM YILI YARIYIL TATİL MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrencilerim;
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ERYİĞİT’İN 2017 -2018 EĞİTİM YILI YARIYIL TATİL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ERYİĞİT’İN 2017 -2018 EĞİTİM YILI YARIYIL TATİL MESAJI

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrencilerim;

 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemini tamamladığımız bu günde başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizi, eğitim yöneticilerimizi ve tüm eğitim çalışanlarını göstermiş oldukları üstün gayretten dolayı içtenlikle kutlar, verdikleri destekten dolayı velilerimize teşekkür eder, güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.

 Dönem boyunca Sungurlu eğitim camiası olarak öğrencilerimiz için güzel projelere hep birlikte imza attık. İkinci dönemde daha güzel çalışmalar yapacağımıza, projeler üreteceğimize inancımız tamdır.

Değerli Meslektaşlarım;

Kendi evlatlarımızın üzerine titrediğimiz gibi, hassasiyetle yaklaştığımız öğrencilerimizin yüzündeki her gülümseme bizim ilhamımızdır. Çalışma azmimizi, ilhamımızı öğrencilerimizden ve sizlerden alıyoruz.

Sadece sözle değil yaşam tarzımızla da onlara umudu, ilhamı, sanatı kısacası iyi insan olmanın gereğini aşılamalıyız. Akademik gelişimlerinin yanı sıra öğrencilerimizin kültür-sanat çalışmalarına, spor faaliyetlerine katılmalarına ön ayak olmalıyız.

Öğretmenlerimize yürekten inanıyor ve tüm desteğimizin arkalarında olduğunu bilmelerini istiyoruz. 

 Sungurlu Eğitim ailesi olarak çalışmalarımızın bizi ulaştıracağı menzil; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin içinde olmaktan mutluluk duyduğu ve kendilerini geliştirmeleri için fırsatların sunulduğu eğitim ortamları olacaktır. Başarınız, ülkemizin başarısı demektir.

 

   Kıymetli Veliler;

En değerli varlığımız olan ve bizlerin de kendi evlatlarımızdan ayrı tutmadığımız öğrencilerimizi tatil boyunca size emanet ediyoruz.

Anne babalar olarak sizlerin ve eğitimciler olarak bizlerin ilk hedefi, çocuğumuza vatan, bayrak ve insan sevgisiyle, saygıyı öğretmek olmalıdır.

Velilerimiz çocuklarımızın sesine kulak vermeli, duygularını, eğilimlerini ve isteklerini anlamak için zaman ayırmalıdır. Evlatlarımızın ülkemize ve kendisine faydalı bireyler olarak yetişmesinde velilerimizin desteğine güveniyoruz. Hepimiz öğrencilerimizin mutluluğu ve iyiliği için varız.

Bu düşüncelerle çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Her birinizi yoğun çalışmalarınızla eğitim öğretimde bir yarıyılı daha tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Karne notlarınız nasıl olursa olsun; ümidinizi, gayret ettiğiniz takdirde başarılı olacağınıza dair güveninizi, hayallerinize dair inancınızı diri tutun.

Başarılı öğrenci olmanın yanında iyi insan olmanın, ihtiyacı olana yardım etmenin değerini unutmayın.

Sizler öyle teknolojik gelişmelerin yaşandığı bir çağın çocuklarısınız ki tatillerde neler yapmanız gerektiğini, doğru ve yanlışın ne olduğunu, kitap okumanın önemini ve her şeyin ötesinde iyi insan olmanın kıymetini çok iyi biliyorsunuz.

Sevgili öğrenciler, Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. İnanıyorum ki sizler, milli ve manevi değerlerine bağlı, tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan gençler olarak yetişeceksiniz. Başarılarınızın artarak devamını diliyor, sizlerle gurur duyduğumuzu ve her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum.

Yarıyıl tatili süresince dinlenmenin yanı sıra vaktinizi kültür, sanat ve spor faaliyetleriyle değerlendirerek geçirmeniz ümidiyle; bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil diliyorum.

 

              Mustafa ERYİĞİT 

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 19-01-2018

Sunguroğlu Mahallesi Alpaslan Türkeş Caddesi No 20 Sungurlu/ÇORUM - 0364 311 80 65 0364 31180 60 0364 311 81 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.