ÇORUM SUNGURLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SUNGURLU´DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI.

Atatürk Anıtı´na çelenk konulmasıyla başlayan program, Sungurlu Özel İdare Konferans salonunda kutlama programı ile devam etti.
SUNGURLU´DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI.

SUNGURLU´DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI.

Atatürk Anıtı´na çelenk konulmasıyla başlayan program, Sungurlu Özel İdare Konferans salonunda kutlama programı ile devam etti.

Programa Sungurlu Belediye Başkan yardımcısı Ahmet YILMAZ, Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman ATCIOĞLU,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban ATLI , Okul Müdürleri, Öğretmenler Öğrenci Velileri ve Öğrenciler  katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlıyan törende  bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman ATCIOĞLU  uzun bir tatilin ardından başlayan yeni bir Eğitim ve Öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içindeyiz.

 Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerin, büyük fedakârlık ve idealizmle hizmet veren öğretmenlerimizin heyecanlarını ve coşkularını yürekten paylaşıyoruz. İlköğretim haftası kutlamalarımıza hepiniz hoş geldiniz şerefler verdiniz diyerek konuşmasına devam etti.

Sözlerimin başında Ülkesi ve milletinin huzuru için şahadet şerbetini içmiş Ülkemizin kahraman evlatları, aziz şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Kederli ailelerine de Allah’tan sabır diliyorum. Mekânları cennet olsun.

Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreçtir. Her yönden gelişmiş, hedefine doğru ilerleyen ülkemizin en büyük umudu, okul sıralarında oturan çocuklarımız ve gençlerimizdir. Onlar parlak geleceğimizin, yarınlarından emin,

İstikrarlı, mutlu ve huzurlu bir Türkiye’nin habercileridir.

Sayın anneler ve babalar;

Bu mücadeleyi siz değerli velilerimizle birlikte yürütmenin gerektiğini de biliyoruz. Sizlerin yapıcı ve tamamlayıcı eleştirilerinizin yanında bizlerle kuracağınız birlik ve beraberlikleriniz  kuvvet kaynağımız olacaktır.       

Sevgili öğrenciler:

 Okullar bizim en kutsal en aziz yuvalarımızdır. Eğer bilginizin zengin olmasını istiyorsanız, uygar bir insan olarak yetişmek istiyorsanız okulunuza dört elle sarılınız, ona sahip çıkınız.

Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize,ve insanlığa faydalı olmak en temel vazifenizdir. Bizlerin görevi de sizleri ,  yararlı vatanına ve milletine bağlı birer insan olarak yetiştirmektir.

 

Bu işe gönül veren gönlünden bir şeyler katan öğretmen arkadaşlarım;

 Eğitim, okul, öğrenci denince cümle öğretmenle devam etmektedir. İçinde bulunduğunuz imkânların farkında olarak elimizden gelenin en iyisini yapmanın çabası içinde olalım. Omuzlarınızda ağır bir yük önemli bir sorumluluğunuz bulunmaktadır. Sizlere emanet edilen ülkemizin geleceği, sevgili yavrularımızı hayata hazırlamak önceliğiniz olmalıdır. Biliyorum, hepiniz gücünüz nispetinde fedakârca çalışmaktasınız. Okutmuş olduğunuz öğrencilerin geleceği sizlerin ellerindedir. Empati kuralım ve evlatlarımız için istediklerimizi öğrencilerimiz için de isteyelim .Yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmanız dileği ile ilköğretim haftanızı kutluyor saygılar sunuyorum dedi.

Yavuz Selim İlkokulu müdürü Celal ÖZGÜCÜK ‘ün günün anlam ve önemi belirten konuşmasından sonra öğrencilerin hazırlayıp sunduğu program şiir   ve şarkılarla devam etti.4.sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan öğrencilerine ´hoş geldiniz´ çiçeklerin   verilmesin ardından program  sona erdi.

 

  . .. . .   .. .. ..

Sunguroğlu Mahallesi Alpaslan Türkeş Caddesi No 20 Sungurlu/ÇORUM - 0364 311 80 65 0364 31180 60 0364 311 81 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.