ÇORUM SUNGURLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ DANIŞMANLIĞI PROJESİ

ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ DANIŞMANLIĞI PROJESİ

Sungurlu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Sungurlu’da Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Danışmalığı Projesi kapsamında ilçemizdeki Ortaokul Müdürleri ve Lise Müdürleri ile toplantılar yapıldı.
Milli Eğitim Müdürü Mustafa ERYİĞİT başkanlığında yapılan toplantılarda tercih ve kayıt döneminde yapılması gerekenler paylaşıldı. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanıp ilçemizdeki ortaokullardan ve imam hatip ortaokullarından mezun olacak öğrencilere ücretsiz olarak hediye edilecek Varlık Sebebim Mesleğim temalı ortaöğretim ile ilgili bütün bilgilerin yer aldığı kitap ile ilgili bilgi verildi.
Okullarımızda kurulan tercih danışmanlığı komisyonlarının tercih dönemlerinde veli ve öğrencileri bilgilendirerek kafalarında soru işareti bırakmadan bu süreci tamamlamaları konusunda yardımcı olunması istendi
Sungurlu ilçemizdeki ortaöğretim kurumlarının gerek fiziki anlamda gerekse akademik olarak oldukça iyi seviyede olduğu vurgulanırken Okul Müdürlerinden öğrencilerin tercihlerini yaparken bunu göz önüne alarak ilçemizde ki okulları tercih etmesi konusunda gerekli çalışmaları  yapmaları istendi.

10-07-201710-07-2017

Sunguroğlu Mahallesi Alpaslan Türkeş Caddesi No 20 Sungurlu/ÇORUM - 0364 311 80 65 0364 31180 60 0364 311 81 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.