ÇORUM SUNGURLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİTLERİMİZİ ANMAYA DEVAM EDİYORUZ

  Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen ´´Şehitlerimizi Anma´´ programları devam ediyor. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında okullarımıza ismini veren şehitlerimiz, düzenlenen programlarla anılıyor.
ŞEHİTLERİMİZİ ANMAYA DEVAM EDİYORUZ

ŞEHİTLERİMİZİ ANMAYA DEVAM EDİYORUZ

       Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen ´´Şehitlerimizi Anma´´ programları devam ediyor. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında okullarımıza ismini veren şehitlerimiz, düzenlenen programlarla anılıyor.

       Son olarak Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından okula ismi verilen Şehit Ali Alıtkan’ı anma programı İlçe Özel İdare Salonunda gerçekleştirildi. Programa şehidimizin ailesinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

       Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kuran-ı Kerim okundu. Programın açılış konuşmasını Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi  Müdürü Kerim MANDIRALIOĞLU yaptı. Şehidimizi yâd etmek adına bu programın düzenlediğini söyleyen  MANDIRALIOĞLU; “Şehit Ali Alıtkan adının okulumuzda yaşaması bizleri onurlandırmaktadır. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. ”dedi.

      İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ERYİĞİT konuşmasında:´´Bizler eğitim camiası olarak şehitlerimize vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Onların aileleriyle de dayanışma içinde olduğumuzu gösteriyoruz. Gözünü kırpmadan vatanı için canını veren şehitlerimize vefa görevini yerine getirmek için bugünkü programı düzenledik. Bu kapsamda,Şehit Yasin Keyvanoğlu  Anaokulu, Şehit İlhan Çaylan Anaokulu, Şehit Mahmut Peşmen İlkokulu/Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulu, Tuğlu Şehit Ali Alıtkan Ortaokulu, Şehit Yavuz Selim Karaman İmam Hatip Ortaokulu, Kavşut Şehit Kerem Beksiz Ortaokulu, Kaledere Şehit Bayram Kesekler YBO gazi ve şehit yakınlarının da davet edileceği programlar düzenlenmeye devam edilecektir. Vatanımız için canını feda eden şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz.´´dedi.

     Kaymakamımız Mitat GÖZEN, “Ülkemizin bütünlüğü ve milletimizin selameti için canlarını hiçe sayan şehitlerimizin adlarını ölümsüzleştirerek gençlerimize tanıtmak en önemli vazifemizdir. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.” diyerek şehit ailesine çiçek takdim etti.

    Şehit babası Ekrem ALITKAN da yaptığı konuşmada,´´Vatan için şehit olan evladı ile gurur duyduğunu söyledi ve duygularını dile getirerek mezun olduğu okula oğlunun isimlerini verenlere teşekkür etti.´´

      Program;şiirlerin okunması, ilahiler söylenmesi,video gösterimi ile son buldu.

 

26-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-2018

 

Sunguroğlu Mahallesi Alpaslan Türkeş Caddesi No 20 Sungurlu/ÇORUM - 0364 311 80 65 0364 31180 60 0364 311 81 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.