ÇORUM SUNGURLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TELAFİDE BEN DE VARIM' PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

'Telafide Ben de Varım' programı bilgilendirme toplantısı, Müdürlüğümüz Toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İhsan SEPETCİ başkanlığında, Şube Müdürlerimiz Mustafa Kadir ŞAHİNOĞLU,Yalçın AKKAYA, Şakir DEMİREL, Tüm  Kurum ve Okul Müdürlerimizin katılımıyla Öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal yönden desteklemek amacıyla MEB tarafından tüm Türkiye'de uygulanacak olan "Telafide Ben de Varım" programı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
TELAFİDE BEN DE VARIM' PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Salgın nedeniyle öğrencilerimizin yüz yüze eğitimden uzak kalması sonucu oluşan kayıpların giderilmesi için birçok bakanlık, sivil toplum örgütü, belediyeler ile federasyonların da dâhil olacağı, Bakanlığımızca http://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde ayrıntıların paylaşıldığı telafi eğitimi ile ilgili ilimizde öğrencilerimize yönelik, sosyal, duygusal ve akademik desteklerimizi sunmak amacıyla yapılması planlanan çalışmalar görüşüldü.

Toplantıda programın detayları ile ilgili  bilgiler, 21 Haziran-2 Temmuz 2021 arasında başvuru, planlama iş ve işlemleri, 5 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında eğitim faaliyetleri yapılacak.

Program kapsamında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri, il genelinde düzenlenecek eğitim faaliyetleri için tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yapılarak tesislerin kullandırılması ve gerekli planlamalar yapılacak.

Eğitim faaliyetinin açılabilmesi için en az 12 kişilik öğrenci grubunun oluşması gerekecek, özel eğitim öğrencilerine açılacak faaliyetlerde alanın özelliği gereği sayı sınırlaması aranmayacak. Program kapsamında düzenlenecek tüm eğitim faaliyetleri Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Kovid-19 salgını koruma tedbirleri doğrultusunda gerekli önlemler alınarak gerçekleştirilecek.

 

5 Temmuz 2021 tarihinden, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okullarımızın fiziksel imkânlarından faydalanmak isteyen tüm öğrencilerimiz için hazır olacağını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İhsan SEPETCİ, yaz tatili süresi boyunca okullarımızda tüm öğrencilerimiz için fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Telafi programına katılan tüm öğrencilerimize sosyal-duygusal, fiziksel ve akademik gelişim alanlarında katkı sağlamayı hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

16-06-202116-06-202116-06-202116-06-202116-06-2021

Sunguroğlu Mahallesi Alpaslan Türkeş Caddesi No 20 Sungurlu/ÇORUM - 0364 311 80 65 0364 31180 60 0364 311 81 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.