ÇORUM SUNGURLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sütü ve Kuru Üzüm Programları

 YAPILMASI VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN İŞLEMLER

OKUL SÜTÜ

http://okulsutu.meb.gov.tr/

1-     Teslimat ve Tüketim Girişlerinin günü birlik modüle girilmesi gerekmektedir.

2-     Teslimat Girişine veri girişi yapıldıktan sonra girilen kaydın sağındaki  yazıcı butonundan Okul Sütü Teslim Alma Tutanağının hazırlanarak sevkiyat görevlisine ve Okul Sütü Komisyonuna imzalatılması gerekmektedir.

3-     İl Okul Sütü Komisyonu Toplantı Tutanağı gereği, okul sütlerinin yükleniciler tarafından mesai saatleri içerisinde okul idaresinin göstereceği yere istifleneceği, okul personeli ve öğrencilere taşıma işlemi yaptırılmaması, depo durumuna göre en az 6 günlük ve en fazla 15 günlük süt teslim alabileceklerdir.

4-     Süt içme günlerinde okula gelmemiş olan öğrencilerin sütleri ileri bir tarihte 3 günden fazla içmeleri sağlanarak tükettirilmelidir.

 

KURU ÜZÜM

http://okulsutu.meb.gov.tr/

1-     Kuru Üzüm dağıtımı anaokulları, anasınıfları v e ilkokul öğrencilerine 2014-2015 eğitim öğretim yılı Mart ayı içinde haftada 2 gün kuru üzüm dağıtımına başlanacaktır.

2-     Özel Okulların öğrenci velileri ile bağlantı kurarak istek doğrultusunda kurum kararı çerçevesinde kapsam dışı tutulabilecektir.

3-     Okul sütü komisyonları aynı zamanda Kuru Üzüm Komisyonu olarak da görev yapacaklardır.

4-     meb.k12.tr adresinden daha önce göndermiş olduğumuz ve aşağıda bulunan Kuru Üzüm Dağıtımı İzin Formunun (Ek-3) velilere imzalatılarak 25 Şubat 2015 Çarşamba günü mesai bitimine kadar,  Okul Sütü Dağıtım Modülü- Kurum İşlemleri – Öğrenci Belirleme menüsünden Kurumda Dağıtılacak Ürün bölümüne “ Üzüm” seçilerek kayıt işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

5-     Öğrencinin Diyabet (şeker) hastalığı olduğu halde kuru üzümden yararlanmasını isteyen velilerin, önceden hekime danışmasının gerektiği bildirilmelidir.

 

                                                           23.02.2015

                Şaban ATLI

               İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü

Resmi Yazılar ve Ekleri İçin TIKLAYINIZ.

Sunguroğlu Mahallesi Alpaslan Türkeş Caddesi No 20 Sungurlu/ÇORUM - 0364 311 80 65 0364 31180 60 0364 311 81 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.