ÇORUM SUNGURLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KODLAMAYA MERHABA PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

‘‘Kodlamaya Merhaba!’’ adlı e-Twinning Projesi sertifika töreni Şehit Mahmut Peşmen İlkokulu’nda gerçekleştirildi. 
KODLAMAYA MERHABA  PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KODLAMAYA MERHABA  PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ    

  ‘‘Kodlamaya Merhaba!’’ adlı e-Twinning Projesi sertifika töreni Şehit Mahmut Peşmen İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Sertifika törenine Çorum Milletvekilimiz Sayın Lütfiye  İlksen CERİTOĞLU KURT, Sungurlu Kaymakamımız Sayın  Mitat GÖZEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ERYİĞİT ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir ŞAHİN, okul yönetici ve öğretmenleri ile veliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan proje yürütücüsü Derya KOCAK BICAK proje hakkında bilgi verdi. Yavuz Selim İlkokulu işbirliğinde yürüttükleri bu proje ile 80 öğrencimizi kodlama ile tanıştırdıklarını; öğrencilerimizin gelişimlerine büyük katkı sağlayan kodlama çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERYİĞİT ise konuşmasında " ilçemizde öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kültürel anlamda en iyi şekilde yetişmeleri için bütün eğitim camiası olarak çalışıyor ve projeler üretiyoruz. Bu çalışmalardan biri de kodlama eğitimi çalışmalarıdır. Sungurlu ilçe merkezi ve köylerimizde çok sayıda okulda kodlama eğitimlerimiz devam ediyor. Önümüzdeki dönemde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliğinde öğretmelerimizin bu alanda eğitim almaları için hazırlıklarımız devam ediyor. 

Bir diğer önemli hususta etwinning projeleridir. İlçemizde ki okulların neredeyse tamamında etwinning projeleri başarıyla devam etmektedir. Bu projelerle yurtiçi ve Avrupa’daki okul ve öğretmenlerle işbirliğine gidilerek etkili bir öğrenme sağlanmakta ve öğrencilerimizin ufukları gelişmektedir. 

Sertifika törenimize katılarak bizleri yalnız bırakmayan Çorum Milletvekilimiz Sayın Lütfiye  İlksen CERİTOĞLU KURT’a Sungurlu Kaymakamımız Sayın Mitat GÖZEN’e şükranlarımı sunarım. Okulumuzda bu çalışmada etkin görev alan Emine ÖZKOÇAK, Songül ERİŞ, Yalçın KOCUROGLU ve Derya KOCAK BIÇAK öğretmenlerimize teşekkür ederim. Belge alan öğrencilerimizi ve ailelerini de canı gönülden kutluyorum. “ dedi.

Çorum Milletvekilimiz Sayın Lütfiye  İlksen CERİTOĞLU KURT konuşmasında “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmelerini, iyi bir eğitim almalarını ve donanımlı bireyler olmalarını istiyoruz. Sungurlu ilçemizde bu doğrultuda Kaymakamlığımız ve Mili Eğitim Müdürlüğümüz güzel çalışmalar yapıyor.  Kodlama eğitimini çok önemsiyoruz. Bilişimde tüketen bir nesil değil üreten bir nesil hedefliyoruz. Bunun adımları da kodlama eğitiminden geçiyor. Sungurlu ilçemizde kodlama eğitimi konusunda yapılan çalışmalardan memnunuz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.” dedi.  

Video gösterileri, öğrencilerin scratch uygulamalarının ardından öğrencilere sertifikaları verildi. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi. 

 

06-01-201806-01-201806-01-201806-01-201806-01-201805-01-201806-01-201806-01-201806-01-2018

Sunguroğlu Mahallesi Alpaslan Türkeş Caddesi No 20 Sungurlu/ÇORUM - 0364 311 80 65 0364 31180 60 0364 311 81 09

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.